Nový grafický editor šablon reportů a exportů

 

Výkaz odpracovaných hodin je nejdůležitějším výstupem každého docházkového systému. Ani ten náš není výjimkou. Avšak to, jak má takový výkaz (čili report) vypadat, se velmi liší u každého zákazníka. Připravili jsme pro Vás řadu reportů, které uspokojí většinu Vašich požadavků, ale může se stát, že byste potřebovali přidat nějaký sloupeček, či upravit hlavičku reportu. Proto jsme doplnili již existující (ale pravda, poněkud komplikovanější editor šablon) o grafický a interaktivní editor. A to nejen pro reporty, ale také pro exporty (které lze použít pro import do Vašich mzdových programů).

Pokud budete chtít změnit Váš report, doporučujeme následující postup:

1) Zvolte si šablonu reportu, která je nejvíce podobná Vámi požadovanému výstupu.

2) V hlavním menu aplikace zvolte „Reporty -> Šablony reportů“.

3) Najděte Vámi vybranou šablonu a klikněte na ni. Pokud se jedná o systémovou šablonu budete upozorněni, že takovou šablonu není možné měnit a systém Vám nabídne vytvořit kopii této šablony. Potvrďte.

4) Otevře se Vám náhled reportu s náhodnými daty:

 

5) V tomto příkladu můžeme například chtít změnit šířku sloupečku „Odpracováno“, jelikož tento text je delší než šíře buňky. A můžeme rovnou změnit i text. V novém grafickém editoru stačí jednoduše kliknout na daný sloupeček:

Tímto kliknutím (1) se Vám vlevo otevře nastavení dat ve sloupečku (žlutě podbarvená záložka „Proměnná“). Nás v tuto chvíli bude zajímat nastavení vlastností sloupečku. Klikneme proto na předchozí záložku (2).

 

6) V nastavení sloupce změníme tato nastavení:

Změníme šířku na „30“, typ popisku na „vlastní“ a do vlastního popisku zadáme např. text „Odpr. hod.“.

 

7) Provedenou změnu vidíme okamžitě i v náhledu:

 

8) Nyní zbývá jen „Uložit“. Nová šablona se pojmenuje stejně jako původní s přidáním data vytvoření. Šablonu můžete přejmenovat na první záložce:

Pomocí tohoto editoru velmi jednoduše změníte sloupečky Vašeho reportu, přidáte text záhlaví, či zápatí. Můžete přidat Vaše důležité časové účty a odebrat ty, které nevyužijete.

Věříme, že tento nový pomocník Vám poskytne potřebnou pomoc při tvorbě dokonalých reportů.

Grafický editor pro exporty funguje na stejném principu, pouze vzorová data formátuje do dat exportu. Interakce ale funguje stejně, jako v případě editoru reportů. Stačí kliknout na zvolený sloupeček:

Další práce je shodná s editorem pro reporty.

Může se stát, že se Vám nepodaří nastavit Váš report nebo export tak, jak byste chtěli. V tom případě se neváhejte obrátit na naši technickou podporu, která udělá vše, aby vyhověla Vašim specifickým požadavkům.

KONTAKTUJTE NÁS

Položky označené * jsou povinné
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.